Top
Przekaż 1% podatku
Przekaż 1% podatku

Darowizny na rzecz Stowarzyszenia

Bank PEKAO S.A o/Kraków

28 1240 1431 1111 0000 1045 1072

Aktualności

Z przykrością informujemy, że w dniu 18.11.2018r zmarł nasz kolega Tomasz Hara.
Kreska strona
19.11.2018


Żegnamy dzisiaj Tomka

Człowieka odpowiedzialnego, bardzo dobrze zorganizowanego. Świetnego kolegę o wielkim sercu do ludzi i pracy.

Interesującego się potrzebami innych osób, pamiętającego o nich w codziennym życiu, który często zaskakiwał nas uprzedzając nasze potrzeby. Swoją inicjatywą imponował wszystkim.

Zawsze gotowego, by uratować sytuację znajdując w jednej ze swoich przepastnych toreb to, co akurat najbardziej potrzebne. Był zwolennikiem teorii, że toreb z rzeczami na zapas nigdy dość.

Jego poczucie obowiązku sprawiało, że nawet jak był nieobecny, to wypełniał swoje dyżury. Na podstawie jego telefonów z przypomnieniami, można było regulować zegarki.

Tomek był niestrudzony w podejmowaniu i realizowaniu zadań, których nikt inny nie chciał się podjąć. Pomaganie innym dawało mu radość i satysfakcję. Żadne kłębki wstążek, sznurków i włóczki nie były mu straszne.

Troszczył się o nas wszystkich, a nawet o naszych bliskich, pamiętając co ważnego u kogo się wydarzyło, dopytywał z zainteresowaniem. Pamiętał o starych znajomych, o osobach dopiero poznanych i bezbłędnie potrafił rozpoznać ich po głosie.

Kochał zwierzęta, zwłaszcza psy, a szczególnie swoją Psinkę. Uwielbiał ją przytulać i głaskać, mógłby o niej opowiadać godzinami.

Tomek był człowiekiem niezwykle ciekawym wiedzy na temat świata i chcącym go poznać. Czasami jego nadmiernie dociekliwe pytania mogły przytłaczać, ale sprawiały że mogliśmy spojrzeć na świat inaczej.

Był wielbicielem zmywania i porządków w kuchni. Gdy tylko coś było nie tak, potrafił zmienić się w surowego szefa i ustawić całą pracę i nikt nie ośmielił mu się sprzeciwić.

Zawsze służył radą i pomocą. Każdy wiedział, że może zwrócić się do niego, porozmawiać i Tomek nigdy nie odmówi. Poświęcał swój czas koleżankom i kolegom, żył życiem warsztatu.

Największy znany nam ekolog. Każdy wiedział o zbieranych przez niego zakrętkach i workach co sprawiało, że nikt nie odważył się ich marnować.

Był ogromnym wielbicielem fotela masującego, o który nie raz zawzięcie toczył boje z innymi.

Żegnamy wielkiego fana muzyki disco polo i polskich przebojów, który jak niewielu potrafił przeżywać muzykę całym sobą tańcząc i śpiewając.

Człowieka o wyrobionym guście kulinarnym i wrażliwym podniebieniu, który nigdy nie dał się przekonać do jedzenia zup z pracowni gospodarstwa domowego.

Tomasz był pełen wdzięczności za nawet najmniejszą okazaną pomoc i wsparcie.

Pomimo dużego rozgardiaszu jaki panuje w warsztacie, Tomasz niestrudzenie stawiał czoła swoim lękom i przezwyciężał je, aby móc dalej pomagać innym i pracować na najwyższym możliwym poziomie.

Tomasz od lat niestrudzenie walczył z przeciwnościami losu.Mimo to zawsze zachowywał pogodę ducha i z optymizmem wypełniał każdego dnia  swoje obowiązki.

Żegnamy osobę bardzo związaną ze swoją rodziną. Osobę ceniącą towarzystwo i radośnie przeżywającą każde spotkanie. Wrażliwą i czujną na potrzeby innych.

Kochany Tomku!

Ważny był ten wspólny z Tobą kawałek naszej życiowej drogi.

To wielka strata żegnać się dziś z Tobą.

Będzie nam Ciebie brakowało, ale wiemy że teraz jesteś bardzo szczęśliwy. Mama Piotra i inni nasi bliscy na pewno wzięli Cię na piękny spacer po niebie.

Mamy nadzieję, że pomimo smutku rozstania i poczucia straty będziemy mogli wracać pamięcią do wspólnie przeżytych chwil z uśmiechem i wdzięcznością.

Z wiarą mówimy dziś: do zobaczenia!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21.11.2018 o godzinie 12.20 w Kaplicy na Cmentarzu Grębałów ul. Darwina 1, Kraków


Pozostale aktualnosci
Zapytanie cenowe - audyt zewnętrzny projektów realizowanych przez ChSON Ognisko   Praca na stanowisku Instruktor terapii zajęciowej   Czwarty nabór uczestników do projektu „Pomoc szyta na miarę!”
01.03.2019
wiecej
 
28.02.2019
wiecej
 
28.01.2019
wiecej
pik
Kwartalnik „Światło i cienie” Pobierz program do rozliczania PITa

ChSON "Ognisko" | ul. Lubelska 21 | 30-003 Kraków
tel. +48 12 423 12 31 | faks: +48 12 422 96 38 | e-mail: biuro@ognisko.org.pl

Projekt i realizacja: Otwarte

e-mail Projekt i realizacja Otwarte